Atrakcje

Planujesz odwiedzić i poznać uroki pięknej Kotliny Jeleniogórskiej?

Nasze miasto Jelenia Góra u podnóży Karkonoszy może skraść serce nie tylko wielbicielom górskich przygód, podążających przez bajeczne trasy w Izerach, czy wspinaczkę u szczytu Karkonoszy, lecz także miłośnikom i znawcom zabytków. Urlop w górach i atrakcje w Jeleniej Górze gwarantowane!

Jak głoszą legendy, Jelenia Góra została założona przez Bolesława Krzywoustego w 1108 roku i pomimo trudnej historii już na początku istnienia, dziś może cieszyć się piękną barokową zabudową, która możemy podziwiać na każdym kroku zwiedzając śródgórską kotlinę. Mnogość atrakcji Jeleniej Góry to jej prawdziwy dar dla turystów z całego świata.

Weekendowy relaks w niezwykłych źródłach, jakimi są Termy Cieplickie lub w Uzdrowisku Cieplice, śladami Izabeli Czartoryskiej i Marysieńki Sobieskiej z pewnością sprosta potrzebom nawet najbardziej wymagających.
Wszystko to umożliwi Państwu pobyt w naszych nowych Apartamentach Jelenia Góra, położonych dosłownie kilka kroków od XVII - wiecznego Placu Ratuszowego i kilkanaście minut jazdy autem do Pałac Schaffgotschów – dawnych właścicieli Uzdrowisko Cieplice. Stąd już blisko do Szklarskiej Poręby, Karpacza czy Sobieszowa, w którym króluje słynny Zamek Chojnik ze swą elektryzującą historią o Kunegundzie. Nasza kotlina nazywana jest Dolina Pałaców i Ogrodów nie bez kozery - Dolny Śląsk to jedyny region w Europie, w którym pozostało tak wiele zabytkowych pałaców i budowli.

Dlatego - po co przepłacać?

Nasze samodzielne, w pełni wyposażone apartamenty w centrum Jeleniej Góry o wysokim standardzie, z jadalnią, kuchnią i łazienką, to najlepsze noclegi w Jeleniej Górze. Atrakcyjne, tanie, bez pośredników, stanowiące idealną alternatywę dla hoteli. Tylko u nas znajdziesz przytulne, położone w samym centrum miasta mieszkania do wynajęcia na Państwa pobyt. Odwiedź Jelenią Górę, a my dołożymy wszelkich starań, by pojęcia wypoczynek i Jelenia Góra rodziły tylko przyjemne skojarzenia. Z pewnością pokochasz to miasto!

Nasze apartamenty zapewniają doskonałą bazę wypadową do wycieczek w Karkonosze oraz do wielu ciekawych miejsc w Kotlinie Jeleniogórskiej, a nasza lokalizacja otwiera wiele możliwości i niewątpliwie uatrakcyjnia pobyt w Karkonoszach.

 

 

CO ODWIEDZIĆ I ZWIEDZIĆ?

Po pierwsze - Dolina Pałaców i Ogrodów, czyli innymi słowy Kotlina Jeleniogórska przepełniona odrestaurowanymi zamkami, ruinami, pałacami i dworami, stanowiąca unikat na skalę światową. Warte odwiedzenia są XIX – wieczne rezydencje, gotyckie zamki, renesansowe dwory i liczne wieże obronne, które w wielu przypadkach odrestaurowano i urządzono w nich nowoczesne SPA. Pałace otaczają ogrody krajobrazowe, również stanowiące perełki architektury Kotliny Jeleniogórskiej. Warto zwiedzić Pałac w Wojanowie czy Pałac Paulinum w Jeleniej Górze.

Jelenia Góra to również liczne szlaki i ścieżki rowerowe, na których trenuje mistrzyni olimpijska, ambasadorka miasta Maja Włoszczowska. W naszym niedocenianym mieście jest mnóstwo miejsc do wędrówek pieszych, wypadów rowerowych, czy niezwykłych spacerów. Na przykład na wieżę widokową przy jeleniogórskiej Baszcie, z której rozciąga się widok na całe Karkonosze, albo przepiękne w miejsce Perła Zachodu – kolejna perełka architektury położona nad Bobrem, w głębi lasu, na skraju malowniczego urwiska.

Muzeum Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie - willa niemieckiego noblisty z 1912 roku, imponująca architekturą i klimatem, położona w otoczeniu aromatycznego lasu. Mieści się tu część Muzeum Miejskiego w Jeleniej Górze, również warta odwiedzenia.

Zamek Chojnik w Sobieszowie, w którym Kunegunda pozbawiała życia wielu rycerzy, starających się o jej rękę, ruiny zamku przepełnione są średniowiecznym klimatem. Zamek Chojnik to dobry cel wycieczek pieszych przez Zbójnickie Skały i strome zbocza Z wieży zamkowej rozciąga się panoramiczny widok na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską.

Karpacz – koniecznie zarezerwujcie sobie dzień, bo to najliczniej odwiedzane miasteczko w Kotlinie Jeleniogórskiej ma do zaoferowania wiele atrakcji. Przede wszystkim góry, i przede wszystkim Śnieżkę – najwyższy szczyt w Karkonoszach. Do tego Kościół Wang, będący unikalną budowlą w stylu norweskim. Karpacz oferuje mnóstwo ciekawych miejsc dla dzieci takich jak Park Bajek, sanki na Kolorowej, Multimedialne Muzeum Karkonoszy czy po prostu liczne stoki narciarskie i snowtubing.

W niedalekich Kowarach produkowano kiedyś dywany, a dziś w tej fabryce mieści się Muzeum Sentymentów, gdzie zgromadzone są przedmioty z epoki PRL. Nieopodal znajduje się Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, gdzie ze styroduru zbudowano wszystkie najważniejsze zabytki naszego regionu. Jest zachwycające! Latem obok otwarta jest zamkowa bawialnia dla dzieci z małą plażą i zjeżdżalnią wodną.

Prosto ze Szklarskiej Poręby prowadzi szlak na Szrenicę, Łabski Szczyt i niesamowite Śnieżne Kotły. Wodospad Szklarki i Wodospad Kamieńczyka to miejsca znane w całej Polsce. Są częścią Karkonoskiego Parku Narodowego, malownicze i dzikie przyciągają turystów i filmowców z całego świata. Huta Szkła Kryształowego „Julia” w czasach świetności słynęła z kryształów, a obecnie zaprasza na warsztaty szklarskie i wycieczkę po hucie. Szklarska Poręba to również ośrodek sportów zimowych i rowerowych. Liczne formacje skalne są wizytówką miasta.

7 km do Term Cieplickich
17 km do Karpacz
18 km do Szklarskiej Poręby
15 km do Zapory w Pilichowicach
22 km do Kolorowych Jeziorek w Rudawie Janowickiej